Sobota Polojasno 6/1 °C

O očkování srozumitelně
Změny v poskytování stomatologická pohotovosti v okrese Hradec Králové
Vyhlášení nouzového stavu
Úřední hodiny na městském úřadě opět bez omezení
Dodatečná výzva na kotlíkové dotace
Uzavření agendy matriky, evidence obyvatel a pracoviště Czech POINT na městském úřadě

Úvod > Občan > Aktuality > Oznámení pro občany s adresou trvalého pobytu na ohlašovně – přebírání pošty

Oznámení pro občany s adresou trvalého pobytu na ohlašovně – přebírání pošty

Datum konání:
17.3.2019
Datum ukončení:
31.3.2019

Informace.pngUpozorňujeme občany, kterým byla na základě správního řízení zrušena adresa trvalého pobytu a jsou proto nyní evidenčně hlášení na adrese ohlašovny – tj. na adrese Husova 240, Borohrádek, 517 24, že Městský úřad Borohrádek není oprávněn přebírat korespondenci, která jim je na uvedenou adresu doručována. Městský úřad Borohrádek přebírá pouze oznámení o uložení zásilky a výzvu s poučením (tzn. u zásilek doporučených), tak jak mu to ukládá § 10 c) zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel (podle novely platné od 1. ledna 2016). Tyto výzvy jsou ukládány na matrice na Městském úřadě Borohrádek.

Každý občan přihlášený na tzv. úřední adresu je proto povinen si způsob doručování domluvit buď přímo s provozovatelem poštovních služeb – např. služba České pošty (změna místa dodání – dosílka), případně oznámit adresu pro doručování příslušným institucím (správní úřady, bankovní ústavy, mobilní operátoři atd.) Údaj o místě trvalého pobytu je pouze evidenčním údajem a nevyplývají z něho žádná práva a povinnosti k objektu a slouží pouze k administrativním účelům.