Pátek Polojasno až oblačno se sněhovými přeháňkami -1/-4 °C

Harmonogram svozu komunálního odpadu od rodinných domů na rok 2021
Anketa Nejúspěšnější sportovec roku 2020
Výstraha - upozornění
Otevírá se veterinární ordinace na náměstí
Tříkrálová sbírka bude letos on-line

Úvod > Kultura a sport > Česká asociace Sport pro všechny

České asociace Sport pro všechny

Aktuality  2020  2015  2016  2017  2018  2019

Česká asociace Sport pro všechny (ČASPV) působí v naší republice již přes 20 let jako nástupnická organizace svazu Základní rekreační tělesné výchovy (ZRTV). Bylo navázáno na předešlé zkušenosti, výsledky činorodou a usilovnou prací členů, cvičitelů a přátel, která vedla k výstavbě ČASPV. Bylo vytvořeno občanské sdružení s moderním programem zajímavým pro všechny věkové kategorie pro děti, mládež i dospělé občany.

ČASPV vlastní tělovýchovná zařízení sloužící cvičitelům a cvičencům pro kurzy, mezinárodní akce, školení, srazy a semináře, ale i ke sportovnímu a rekondičnímu pobytu. Všechny objekty v Žinkovech, Doubí u Třeboně, domy sportu v Praze a Brně jsou k dispozici nám všem.

Hlavní úkoly ČASPV :

• zapojit co nejvíce mládeže a občanů do sportovní činnosti,

• získat a vyškolit ochotné, obětavé a vzdělané cvičitele pro zdraví pohyb v tělocvičnách, hřištích a v přírodě,

• ovlivňovat hodnotovou orientaci dětí, mládeže a dospělých ve smyslu jejich životního stylu a uplatnění pravidelné, přiměřené sportovní aktivity.

Dnešní doba stále méně podporuje základní sportovní vyžití, podporu má jen výkonnostní a vrcholový sport.

Odbor ČASPV při TJ Lokomotiva Borohrádek

Přes více jak 20 let náš odbor vyvíjí trvalou činnost.

Jako oddíl ZRTV začínal pracovat s mládeží i dospělými v místní sokolovně. Od roku 1992 pokračoval v činnosti v Základní škole T. G. Masaryka v Borohrádku a postupně za pomocí grantů a příspěvků doplňoval cvičební náčiní a nářadí, trička a dresy pro soutěže a různá vystoupení.

Cvičení probíhá v několika oddílech - rodiče a děti, nejmladší žactvo, dětský aerobik, žactvo-míčové hry, žactvo-lehká atletika, ženy-zdravotní tělesná výchova, aerobik-ženy, dorostenky, jóga, pilates, kroužky žactva ASPV v Církevní základní škole Borohrádek. Možnost sportovního vyžití mají všechny věkové kategorie.

Žactvo se účastní soutěží až po republiková finále, družstva vybojovala krásné výsledky ve vybíjené a přehazované. Jako jediný odbor v okrese Rychnov nad Kněžnou se zúčastňujeme závodu dvoučlenných hlídek v orientačním běhu od krajských kol až po republikové finále. Žactvo i dospělí se účastní přespolního běhu kolem Orlice v Doudlebách nad Orlicí. Dívky a jeden chlapec od těch nejmenších cvičí v oddílech dětského aerobiku, několikrát vystoupili při schůzi Klubu důchodců, vystupují na Plese sportovců, cvičitelském srazu v Čermné nad Orlicí, vánočních akademiích v ZŠ T. G. Masaryka a oslavách Májového odpoledne.

Oddíly zdravotní tělesné výchovy, jógy a pilates pořádají výlety na kolech, pochody i celodenní výlety do vzdálenějších míst, pomáhají organizovat sportovní aktivity o Dětském dni a při pochodech pořádaných městem Borohrádek. Každým rokem žákovské oddíly ukončí v červnu cvičební rok pobytem v přírodě s opékáním špekáčků.

Poslední aktualizace 27.12.2015