Úterý Zataženo 22/11 °C

Změny ve vydávání OP
..
Uzavření agendy živnostenského úřadu na MěÚ Kostelec nad Orlicí
Začínají srpnové odstávky dodávky elektrické energie
Uzavření agendy živnostenského úřadu na MěÚ Kostelec nad Orlicí
Plánované odstávky dodávky elektrické energie

Úvod > Kultura a sport > Česká asociace Sport pro všechny

České asociace Sport pro všechny

Aktuality  2020  2015  2016  2017  2018  2019

Česká asociace Sport pro všechny (ČASPV) působí v naší republice již přes 20 let jako nástupnická organizace svazu Základní rekreační tělesné výchovy (ZRTV). Bylo navázáno na předešlé zkušenosti, výsledky činorodou a usilovnou prací členů, cvičitelů a přátel, která vedla k výstavbě ČASPV. Bylo vytvořeno občanské sdružení s moderním programem zajímavým pro všechny věkové kategorie pro děti, mládež i dospělé občany.

ČASPV vlastní tělovýchovná zařízení sloužící cvičitelům a cvičencům pro kurzy, mezinárodní akce, školení, srazy a semináře, ale i ke sportovnímu a rekondičnímu pobytu. Všechny objekty v Žinkovech, Doubí u Třeboně, domy sportu v Praze a Brně jsou k dispozici nám všem.

Hlavní úkoly ČASPV :

• zapojit co nejvíce mládeže a občanů do sportovní činnosti,

• získat a vyškolit ochotné, obětavé a vzdělané cvičitele pro zdraví pohyb v tělocvičnách, hřištích a v přírodě,

• ovlivňovat hodnotovou orientaci dětí, mládeže a dospělých ve smyslu jejich životního stylu a uplatnění pravidelné, přiměřené sportovní aktivity.

Dnešní doba stále méně podporuje základní sportovní vyžití, podporu má jen výkonnostní a vrcholový sport.

Odbor ČASPV při TJ Lokomotiva Borohrádek

Přes více jak 20 let náš odbor vyvíjí trvalou činnost.

Jako oddíl ZRTV začínal pracovat s mládeží i dospělými v místní sokolovně. Od roku 1992 pokračoval v činnosti v Základní škole T. G. Masaryka v Borohrádku a postupně za pomocí grantů a příspěvků doplňoval cvičební náčiní a nářadí, trička a dresy pro soutěže a různá vystoupení.

Cvičení probíhá v několika oddílech - rodiče a děti, nejmladší žactvo, dětský aerobik, žactvo-míčové hry, žactvo-lehká atletika, ženy-zdravotní tělesná výchova, aerobik-ženy, dorostenky, jóga, pilates, kroužky žactva ASPV v Církevní základní škole Borohrádek. Možnost sportovního vyžití mají všechny věkové kategorie.

Žactvo se účastní soutěží až po republiková finále, družstva vybojovala krásné výsledky ve vybíjené a přehazované. Jako jediný odbor v okrese Rychnov nad Kněžnou se zúčastňujeme závodu dvoučlenných hlídek v orientačním běhu od krajských kol až po republikové finále. Žactvo i dospělí se účastní přespolního běhu kolem Orlice v Doudlebách nad Orlicí. Dívky a jeden chlapec od těch nejmenších cvičí v oddílech dětského aerobiku, několikrát vystoupili při schůzi Klubu důchodců, vystupují na Plese sportovců, cvičitelském srazu v Čermné nad Orlicí, vánočních akademiích v ZŠ T. G. Masaryka a oslavách Májového odpoledne.

Oddíly zdravotní tělesné výchovy, jógy a pilates pořádají výlety na kolech, pochody i celodenní výlety do vzdálenějších míst, pomáhají organizovat sportovní aktivity o Dětském dni a při pochodech pořádaných městem Borohrádek. Každým rokem žákovské oddíly ukončí v červnu cvičební rok pobytem v přírodě s opékáním špekáčků.

Poslední aktualizace 27.12.2015