Sobota Polojasno 16/9 °C
Úterý Zataženo 19/6 °C

Pálení čarodějnic 2022
Přelez, přeskoč, recykluj
Turnaj ve stolním tenise pro neregistrované hráče
..

Úvod > Občan > Aktuality > Bezpečnostní desatero HZS ČR

Bezpečnostní desatero HZS ČR

Datum konání:
10.9.2019
Datum ukončení:
15.9.2019

BezpecnostniDesatero.pngMV - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky  upozorňuje obyvatele domů a bytů na to, že odpovědnost za své chování a za technické zabezpečení svých domovů proti požáru nesou pouze oni sami! Aby k těmto požárům nedocházelo a nedocházelo k úmrtím a zraněním, dodržujte toto BEZPEČNOSTNÍ DESATERO:

1. Čtěte návody – instalujte a užívejte tepelné a jiné spotřebiče v souladu s průvodní dokumentací výrobce.
  2. Hlídejte otevřený oheň – nenechávejte bez dozoru otevřený plamen svíček, sporáku, krbu a zvyšte opatrnost při vaření.
  3. Pozor na cigarety – při kouření a odhazování nedopalků do odpadkových košů nedopalky vždy dokonale uhaste.
  4. Kontrola komínů – dodržujte pravidla na údržbu a provoz spalinových cest.
  5. Topte, jak se má – nedávejte do blízkosti topidel hořlavé látky, popel ukládejte do nehořlavé nádoby.
  6. Poučte své děti – dejte z dosahu dětí zápalky, zapalovače, vysvětlete jim nebezpečí vzniku požáru.
  7. Vybavte svoji domácnost – instalujte hlásiče požáru, vybavte domácnost hasicími spreji a přenosnými hasicími přístroji.
  8. Udržujte v pořádku uzávěry inženýrských sítí – hlavní vypínače elektrického proudu, uzávěry vody a plynu musejí být řádně označené a přístupné.
  9. Kontrolujte elektrická zařízení – kontrolujte pravidelně stav spotřebičů a šňůrových vedení.
  10. Udržujte průchodné chodby a schodiště – v případě požáru oceníte, že budete moci z hořícího domu rychle utéct a zachránit členy rodiny.

Oficiální leták akce naleznete ZDE (formát pdf, vel. 852 kB).