Sobota Oblačno až zataženo s občasným deštěm 7/4 °C
Neděle Zataženo 8/1 °C
Úterý Oblačno až zataženo s občasným deštěm 7/1 °C

Podpořte naše mažoretky
Za čistší město a okolí Borohrádku
Prodej vysokozdvižného vozíku Desta DVHM 2522 N
Vyjádření společnosti AQUA SERVIS, a.s. k dodávce pitné vody
Koncert skupiny Progres
Nedělní promítání pro děti
Módní přehlídka

Úvod > Občan > Aktuality > Velikonoční koncert v kostele sv. Michaela

Velikonoční koncert v kostele sv. Michaela

14.4.2023

.

VelikonocniKoncertBoro.pngZítra, v pátek 14. dubna 2023 od 18 hodin pořádá Město Borohrádek v kostele sv. Michaela velikonoční koncert, na kterém vystoupí

sopranistka Hana Medková

varhaník Václav Uhlíř

Bohuslav Matěj Černohorský (1684–1742) Toccata a fuga a moll, Regina coeli

Johann Sebastian Bach (1685–1750) Fantazie g moll, Schaffe können sicher weiden

Georg Friedrich Händel (1685–1759) Koncert B dur pro varhany (1. věta), Árie z opery Rinaldo

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) Andante F dur, Tu virginum a Alleluja (z Exsultate jubilate)

Jan Křtitel Kuchař (1751–1829) Partita C dur

Alois Strébl (1837–1906) Ó salutaris hostia

Václav Uhlíř (*1954) Improvizace na velikonoční Victime paschali laudes

Plakát naleznete ZDE (dokument ve formátu pdf, vel. 407 kB).

.

VelikonocniKoncertBoro-Medkova.JPGHana Medková (1977) absolvovala konzervatoř v Pardubicích ve třídě prof. J. Hamplové a koncertní a operní zpěv na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Je laureátkou domácích i mezinárodních pěveckých soutěží. Své pěvecké umění dále zdokonalovala pod vedením M. Fidlerové-Sopirové, Nancy Henninger a A. Carangela. Již během studií hostovala ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, Státní opeře Praha a Moravském divadle Olomouc.

Věnuje se koncertní činnosti a spolupracuje s domácími i zahraničními orchestry. Její doménou je zejména komorní hudba, repertoár zahrnuje duchovní, písňovou i operní tvorbu od baroka po současnost. Pedagogicky působí na konzervatoři v Pardubicích, kde v letech 2010 až 2022 vedla pěveckého oddělení.

V roce 2019 získala doktorát na Fakultě umění University Ostrava.

.

VelikonocniKoncertBoro-Uhlir.JPGVáclav Uhlíř (1954) je významný český varhaník, organolog a hudební pedagog. Po maturitě na gymnáziu v Hradci Králové byl přijat na Akademii múzických umění v Praze do třídy prof. Jiřího Reinbergera. Absolvoval v roce 1980 u prof. Milana Šlechty. Během studia se úspěšně zúčastnil několika varhanních soutěží. Od roku 1970 působí na kůru kostela Panny Marie v Hradci Králové jako varhaník a sbormistr. Od roku 1974 se soustavně věnuje koncertní činnosti u nás i v zahraničí. Zajímavé jsou rovněž nahrávky pro rozhlas a hudební vydavatele. Z jeho četných nahrávek pro rozhlas stojí za zmínku zejména cyklus českých historických varhan a diskografie s téměř 30 CD. V letech 1983 – 2019 vyučoval na pardubické konzervatoři a od roku 1990 zastává na biskupství v Hradci Králové funkci diecézního organologa. Je rovněž spoluautorem publikace Historické varhany v Čechách (Libri 2000) a autorem monografie Varhany královéhradecké diecéze (Garamon 2007).

Za dlouholetou službu církvi a zejména péči o varhany v diecézi byl na návrh biskupa Mons. Dominika Duky v roce 2008 oceněn papežem Benediktem XVI. vyznamenáním Pro Ecclesia et Pontifice. Je také držitelem ocenění za celoživotní dílo od Královéhradeckého kraje a Města Hradce Králové.