Úterý Jasno 9/-1 °C
Pátek Oblačno 12/6 °C

Úvod > Kultura a sport > Knihovna

Městská knihovna Borohrádek

Z technických důvodů bude knihovna v pondělí až do odvolání otevřena od 16 do 18 hodin.

ONLINE KATALOG

Novinky   Recenze novinek

První dochované záznamy v knihovně v Borohrádku jsou ze dne 2.2.1921. Zákon č.430/1919 Sb. o veřejných knihovnách obecních, tehdy ukládal všem obcím povinnost pro doplnění a prohloubení vzdělanosti občanstva, zříditi veřejné knihovny. Základem zdejší obecné knihovny byl dar paní kněžny Růženy Salmové, rozené Lützowové, která zakoupila od paní Pavly Kusové, poštmistrové přes 200 knih a darovala je obci. Veřejná knihovna tehdy nesla jméno „Dr. Františka Lützowa“ a prvním knihovníkem řádně zvoleným knihovní radou byl Rudolf Jedlička, holič.

Knihovna je umístěna v 1. poschodí budovy městského úřadu, ve svém fondu má více než 5400 svazků knih a odebírá takřka 30 titulů časopisů. Poskytuje služby nejen obyvatelům Borohrádku, ale i obyvatelům Šachova, Zdelova, Žďáru nad Orlicí a Čermné nad Orlicí.  V roce 2015 využívalo služeb knihovny 156 čtenářů, z toho 71 dětí do 15-ti let - velice nás těší, že děti mají zájem o čtení. Knihovna čtenářům nabízí každý měsíc knižní novinky, jejich seznam je zveřejňován na webových stránkách, v Borohrádeckém zpravodaji a na vývěsce umístěné na budově pošty.

Knihovna má dvě oddělení: dětské a pro dospělé. Dětský koutek pro nejmenší návštěvníky umožňuje jejich rodičům v klidu si vybrat knížky. V knihovně najdete i koutek s naučnou literaturou a pracoviště pro bezplatný veřejný přístup k internetu.

Ve spolupráci s Městskou knihovnou v Kostelci nad Orlicí zajišťujeme několikrát do roka rozšíření nabídky knih formou tzv. výměnných souborů. Zajišťujeme též meziknihovní výpůjční službu.

Každoročně, na Den dětí a na Mikuláše, obdarováváme naše malé čtenáře drobnými dárečky.

Knihovna spolupracuje s mateřskou, základní a církevní školou. Mezi nejoblíbenější aktivity městské knihovny patří pasování prvňáčků na čtenáře knihovny.

telefon +420 606 154 043
knihovna.borohradek@seznam.cz
knihovna@mestoborohradek.cz

Recenze novinek

Rádi bychom využili názory vás, čtenářů na některé zajímavé knihy, možnost vkládat je k jednotlivým knižním novinkám naleznete ZDE.

Odebírané časopisy

21 století Junior, Bio Revue, Čtyřlístek, dTest, Dáda, Dráček, Enigma, Epocha, Hattrick, HISTORY revue, Chatař & Chalupář, Týdeník Květy, LEGO® NINJAGO™, Maminka, Méďa Pusík, Náš útulný byt, Pěkné bydlení, Praktická žena KreativRozmarýna, Zahrádkář

Výpůjční doba - platí i pro internet

pondělí 16:00 - 19:00