Neděle Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 23/11 °C

Rohlík
Delegování členů OVK
Provoz sběrného místa komunálního odpadu v květnu 2024
Pozvánka na koncert na zámku v Chroustovicích
Provoz sběrného místa komunálního odpadu v květnu 2024

Úvod > Občan > Aktuality > SMS - Nová informační cesta k občanům!

SMS - Nová informační cesta k občanům!

14.9.2015
Datum ukončení:
30.9.2015

Město Borohrádek zahajuje další krok ke zlepšení komunikace mezi radnicí a občany. Jedná se o zavedení nové služby v poskytování informací, a to formou rozesílání krátkých textových zpráv, tzv. SMS.  Služba je pro občany poskytována zcela zdarma!

Služba rozesílání SMS zpráv je zřizována s cílem poskytnout rychlý informační servis formou SMS zpráv rozesílaných na mobilní telefony občanů města.

Výhoda této služby spočívá především v rychlosti informace. SMS si lidé, na rozdíl od e-mailu, přečtou ihned. To lze ocenit vždy, když je třeba věci řešit bezodkladně. Tady může jít například o informaci organizační či bezpečnostní výzvy, změnu termínu jednání, varování před přírodními živly atp. Spuštění tohoto způsobu poskytování formací je odvislé od počtu zájemců o tuto službu. Čím více zájemců bude přihlášeno, tím se také zlevní provozní náklady města. Nejprve uvažujeme o zasílání SMS zpráv z rubriky aktualit, kultury a sportu a následně by se mohly oblasti podle zájmu rozšířit. O spuštění a provozu systému SMS budou občané informování prostřednictvím webových stránek města www.mestoborohradek.cz, nebo formou SMS. To platí pro občany již zavedené v databázi žadatelů (ti kteří již poskytli své mobilní telefonní číslo). Služba je určena pro občany využívající tzv. chytré, ale i klasické telefony aktivované pro příjem SMS zpráv.

Pro vlastní spuštění systému je třeba vytvořit, jak bylo uvedeno, databázi zájemců (uživatelů), kteří pro doručování zpráv poskytnou své telefonní číslo v mezinárodním tvaru, na které budou následně SMS zprávy doručovány.

Pro registraci telefonního kontaktu k zasílání informačních SMS zpráv lze využít jednoduchý registrační formulář, který naleznete ZDE