Pondělí Oblačno 21/11 °C

Rohlík
Delegování členů OVK
Provoz sběrného místa komunálního odpadu v květnu 2024
Pozvánka na koncert na zámku v Chroustovicích

Úvod > Občan > Aktuality > Kontejnery na bioodpad

Kontejnery na bioodpad

1.2.2016
Datum ukončení:
29.2.2016

Město Borohrádek oznamuje svým občanům, že od poloviny ledna 2016, jsou na území města pro ukládání BIOODPADU (biologicky rozložitelný komunální odpad, zkráceně BRKO) přistaveny dva ocelové kontejnery zelené barvy. Jeden je opatřen víkem, k jehož ovládání slouží otočný mechanizmus s klikou, umístěný na přední, krátké straně kontejneru a je ustaven v ulici Smetanova, naproti řadovým garážím. Druhý, otevřený kontejner je umístěn v ulici Husova, vpravo za hasičárnou.

Oba kontejnery jsou dostupné nepřetržitě.

Zástupci města žádají o důsledné dodržování pravidel pro ukládání bioodpadu do těchto kontejnerů, neboť jakékoliv znečištění jejich obsahu jiným odpadem, zcela znehodnocuje tuto vytříděnou složku, ale i snahu všech, kteří se o čistotu a tak i výsledek svého snažení v separaci odpadů na území města zaslouží.

Děkujeme, že třídíte.

Město Borohrádek.

bioodpad.png

Do kontejnerů na bioodpad patří zbytky ovoce a zeleniny (včetně citrusových plodů), kávové a čajové zbytky, zbytky pečiva, skořápky z vajíček a ořechů, papírové kapesníky, ubrousky, zvadlé květiny, zemina z květináčů, podestýlka domácích býložravých zvířat, zbytky vařených jídel (brambory, těstoviny, rýže, knedlíky apod.), posekaná tráva, listí, spadané ovoce, větvičky, plevele, piliny, hobliny, kůra, popel ze dřeva, trus býložravých hospodářských zvířat, peří, chlupy, vlasy, stará zemina a podobně.

Do kontejnerů nepatří zbytky jídel (tzv. gastroodpad), jedlé oleje, kosti, maso, kůže, uhynulá zvířata, exkrementy masožravých zvířat (tedy i psů a koček), znečištěné piliny a všechny další bioologicky nerozložitelné odpady.