Stává se již tradicí, že ke konci června probíhá v městské knihovně pasování prvňáčků na čtenáře knihovny. Pasování probíhá v obřadní síni Městského úřadu v Borohrádku, kde prvňáčci očekávají příchod krále a královny. Král přivítá prvňáčky a seznámí je s tím, jak bude pasování probíhat. Poté každý prvňáček přečte část textu, aby král a královna posoudili, zda jsou způsobilí stát se čtenáři knihovny. Po ukázce čtení královna přečte slib malého čtenáře a ti jednotlivě přistupují ke králi, pokleknou, potvrdí slib slovem SLIBUJI a jsou pasováni královským žezlem na čtenáře knihovny.
Malí čtenáři jsou odměněni pamětním listem, čtenářskou průkazkou, záložkou do knihy a do konce kalendářního roku mají výpůjčky zdarma. Z obřadní síně malí čtenáři odchází do knihovny, kde si poprvé vypůjčí knihu.
Letos bylo pasováno 31 prvňáčků.














