Tradiční Mikulášská nadílka pro nejmenší se letos uskutečnila 7.prosince 2013 v místním kině v Borohrádku. Každoročně tuto akci pořádalo Město Borohrádek, ale o uspořádání letošní nadílky se tentokrát zasloužili s podporou města, borohrádecké maminky a tatínkové.
Než do kina přilétli čerti, andělé a Mikuláš, shlédly děti pásmo pohádek. Po příchodu Mikuláše, dvou andělů a dvou čertů se začaly rozdělovat dárečky. Mikuláš zval k sobě děti a ty mu za dáreček řekly básničku, nebo zazpívaly písničku. Čerti vypadali děsivě. Svým vzhledem nejen dětem, ale i dospělým naháněli hrůzu, ale byli hodní, postrašili jen ty, kteří si to opravdu zasloužili.
Myslím, že tato, akce by se měla zachovat, protože ji navštěvují především rodiče s těmi nejmenšími dětmi a je to velice příjemné posezení ve vyzdobeném sále se zářícím stromečkem, které navodí tu správnou vánoční atmosféru.
Závěrem chci poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli, především žákům a paní ředitelce Přibylové ze Základní školy T. G. Masaryka, panu Jehličkovi, panu Machkovi, Městu Borohrádek a také maminkám, tatínkům, dědečkům, babičkám a dětem, zkratka všem kteří přišli.
Lenka Nekvindová
![Obr00002[1]](/webconfig/uloziste/6184/d24a44a64c29370c782db79a64219e13/obr00002-1-.jpg)
![Obr00003[1]](/webconfig/uloziste/6185/1cd597c179d41d13e4a9b1f4400a588c/obr00003-1-.jpg)



