Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky Jejímž cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. I my jsme se sešli sobotu 6. dubna 2019 v 8.30 hodin před obchodem COOP, kde jsme vyfasovali rukavice a pytle. Každý měl určitý úsek, který měl vyčistit. Opět to byly ponejvíce plastové a skleněné lahve, papírový odpad a letos to byly i azbestové trubky, které někdo odhazoval zřejmě z auta, které jelo od Velin k Borohrádku. Nejvíce odpadu jsme nasbírali na starém písáku. Sešlo se nás okolo 40 dobrovolníků, kterým není lhostejné. v jaké žijeme prostředí. Bohužel stále je více lidí, kterým nevadí znečišťování nejen naši přírody ale i prostředí ve kterém žijí.








