Již od ledna jsme měli koupené vstupenky na předpremiéru Moliérova Lakomce v Klicperově divadle v Hradci Králové. Vyjeli jsme ráno v pátek 15. března 2019 vlakem za krásného počasí, vše nasvědčovalo příjemnému kulturnímu zážitku. Ale ouha, výluka a následné zpoždění vlaků tento zážitek silně ohrožovaly. Představení jsme ale stihli a velmi jsme ocenili práci studentek, které měly na starosti šatny i uvádění diváků do divadla. Ačkoliv jsme měli vstupenky na volné sezení, studentky nejprve usadily do předních řad seniory a potom teprve žáky škol. Samotné představení jsme sledovali se smíšenými pocity. I přes obdivuhodný výkon herců. hlavně představitel Harpagona (Filip Richtermoc) byl obdivuhodný, v režii Filipa Háby se nám představení moc nelíbilo. Prostě jsme zvyklí na klasiku. Nicméně jsme si den užili následnou procházkou Hradcem Králové, výborným obědem. I zpáteční cesta vlakem proběhla ve velmi živé diskusi.









