Úterý Skoro jasno 3/-1 °C
Čtvrtek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 14/6 °C
Pátek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 14/8 °C

Fulltextové vyhledávání 2

Úprava jízdního řádu linky 700943 Choceň-Skořenice-Bošín-Kostelecké Horky-Borohrádek
Informace Finančního úřadu pro Královéhradecký kraj
Úplná uzavírka silnice I/36 v úseku železničního nadjezdu (viaduktu) v Borohrádku
Výluka na trati 026 v úseku Borohrádek – Choceň
"Lapálie šéfky kabinetu" v místním kině
Výluka na trati 026 v úseku Borohrádek – Choceň
Daňová přiznání daně z příjmů fyzických osob bude možné podat na městském úřadě
Aprílový karneval

Štítky:

Bezpečnostní desatero HZS ČR

Datum konání: 10. 9. 2019 - 15. 9. 2019

BezpecnostniDesatero.pngMV - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky  upozorňuje obyvatele domů a bytů na to, že odpovědnost za své chování a za technické zabezpečení svých domovů proti požáru nesou pouze oni sami! Aby k těmto požárům nedocházelo a nedocházelo k úmrtím a zraněním, dodržujte toto BEZPEČNOSTNÍ DESATERO:

1. Čtěte návody – instalujte a užívejte tepelné a jiné spotřebiče v souladu s průvodní dokumentací výrobce.
  2. Hlídejte otevřený oheň – nenechávejte bez dozoru otevřený plamen svíček, sporáku, krbu a zvyšte opatrnost při vaření.
  3. Pozor na cigarety – při kouření a odhazování nedopalků do odpadkových košů nedopalky vždy dokonale uhaste.
  4. Kontrola komínů – dodržujte pravidla na údržbu a provoz spalinových cest.
  5. Topte, jak se má – nedávejte do blízkosti topidel hořlavé látky, popel ukládejte do nehořlavé nádoby.
  6. Poučte své děti – dejte z dosahu dětí zápalky, zapalovače, vysvětlete jim nebezpečí vzniku požáru.
  7. Vybavte svoji domácnost – instalujte hlásiče požáru, vybavte domácnost hasicími spreji a přenosnými hasicími přístroji.
  8. Udržujte v pořádku uzávěry inženýrských sítí – hlavní vypínače elektrického proudu, uzávěry vody a plynu musejí být řádně označené a přístupné.
  9. Kontrolujte elektrická zařízení – kontrolujte pravidelně stav spotřebičů a šňůrových vedení.
  10. Udržujte průchodné chodby a schodiště – v případě požáru oceníte, že budete moci z hořícího domu rychle utéct a zachránit členy rodiny.

Oficiální leták akce naleznete ZDE (formát pdf, vel. 852 kB).

Autor: zveřejnil admin Publikováno 10. 9. 2019 1:00

Oznámení pro občany s adresou trvalého pobytu na ohlašovně – přebírání pošty

Datum konání: 17. 3. 2019 - 31. 3. 2019

Informace.pngUpozorňujeme občany, kterým byla na základě správního řízení zrušena adresa trvalého pobytu a jsou proto nyní evidenčně hlášení na adrese ohlašovny – tj. na adrese Husova 240, Borohrádek, 517 24, že Městský úřad Borohrádek není oprávněn přebírat korespondenci, která jim je na uvedenou adresu doručována. Městský úřad Borohrádek přebírá pouze oznámení o uložení zásilky a výzvu s poučením (tzn. u zásilek doporučených), tak jak mu to ukládá § 10 c) zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel (podle novely platné od 1. ledna 2016). Tyto výzvy jsou ukládány na matrice na Městském úřadě Borohrádek.

Každý občan přihlášený na tzv. úřední adresu je proto povinen si způsob doručování domluvit buď přímo s provozovatelem poštovních služeb – např. služba České pošty (změna místa dodání – dosílka), případně oznámit adresu pro doručování příslušným institucím (správní úřady, bankovní ústavy, mobilní operátoři atd.) Údaj o místě trvalého pobytu je pouze evidenčním údajem a nevyplývají z něho žádná práva a povinnosti k objektu a slouží pouze k administrativním účelům.

Autor: zveřejnil admin Publikováno 17. 3. 2019 23:53