Úvod > Město > Orgány města > Zastupitelstvo > Výbory zastupitelstva

Výbory zastupitelstva

Zastupitelstvo města může zřídit jako své iniciativní a kontrolní orgány výbory. Svá stanoviska a návrhy předkládají výbory zastupitelstvu města. Předsedou výboru je vždy člen zastupitelstva města, to neplatí, jde-li o předsedu osadního výboru. Výbor plní úkoly, kterými jej pověří zastupitelstvo města.

Ze své činnosti odpovídá výbor zastupitelstvu města. Počet členů výboru je vždy lichý. Výbor se schází podle potřeby. Usnesení výboru se vyhotovuje písemně a podepisuje je předseda výboru. Usnesení výboru je platné, jestliže s ním vyslovila souhlas nadpoloviční většina všech členů výboru.

Zastupitelstvo města zřizuje vždy finanční a kontrolní výbor. Zastupitelstvo města Borohrádek dále zřídilo Osadní výbor.

Finanční výbor

Kontrolní výbor

Osadní výbor

Hlášení rozhlasu